O školce

„Chceme, aby mateřská škola byla místo, které oplývá pohodou, vstřícností a dostatečnými podněty, které dají dítěti předpoklad vstoupit spolu se svými vrstevníky do života na co nejvyšším stupínku dovedností, vědomostí a optimálně zvládnout požadavky dalšího vzdělávání.“

Charakteristika MŠ: Bývalá havířská MŠ byla otevřena v roce 1982 a od 1.1.2003 je právním subjektem, jehož zřizovatel je Město Dubňany.
Pavilonová budova je postavena v klidné vilové čtvrti Dubňan, z které je blízko do centra města, k sportovním areálům a do lesa. Třídy jsou vzdušné, prostorné, členěné tak, aby si děti mohly individuálně i ve skupinách hrát v koutech vybavených pro námětové hry a pohybové aktivity. Všechny třídy jsou s věkově smíšenými dětmi (zpravidla od 3-6 let) a pracují s nimi učitelky s požadovaným pedagogickým vzděláním.

Pavilony jsou obklopeny zahradou s novými průlezkami firmy Nepo Kyjov, pískovišti a cyklodráhou.

Výchova a vzdělávání: Naše tvořivá práce vychází z cílů Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní děti a Kurikula podpory zdraví v MŠ. Školní vzdělávací program nese název „Bublinka“ je vypracován na školní rok 2015-2018. Jeho ústřední myšlenka (viz výše) provází všechny podtémata a tématické části projektu. Jeho cíle prolínají všechny oblasti dětské osobnosti. Prostřednictvím situací a plánovaných činností se vaše dítě učí poznávat sám sebe, navazovat mezilidské vztahy, nebýt lhostejný ke svému okolí, poznávat a chránit přírodu, osvojovat si zdravé životní návyky, chránit zdraví svoje i druhých.

Cíle jsou realizovány:

• vyvážené řízené a spontánní činnosti
  • učitelky pracují se skupinou dětí, individuálně, frontálně
  • diskusní a komunitní kruh, přirozené situace, prožitkové učení
  • děti dostávají zpětnou vazbu
  • poznání hledáme v encyklopediích